Новините днес

Пълен списък с номинациите за „Златна малинка“

По стара и добре позната традиция, ден преди обявяването на номинациите на филмовата Академия за наградите „Оскар“ се обявяват и номинациите за наградите „Golden Razzies“, които целят да покажат най-слабите филми, режисьори и въобще филмови изпълнения за изминалата година.
Да си го кажем честно – понякога тези номинации се чакат с повече нетърпение от тези за „Оскар“, защото осмиват лошото и ненужно никому кино.
Обявяването на „щастливите“ победители ще бъде на 27-ми февруари на специалната (както винаги) церемония, точно ден преди Оскарите.
Пълния списък с номинираните може да видите тук:
Worst Picture
Fantastic Four (20th Century Fox)
Fifty Shades of Grey (Universal Pictures/Focus Features)
Jupiter Ascending (Warner Bros.)
Paul Blart: Mall Cop 2 (Columbia)
Pixels (Columbia)
Worst Actor
Johnny Depp in Mortdecai as Charlie Mortdecai
Jamie Dornan in Fifty Shades of Grey as Christian Grey
Kevin James in Paul Blart: Mall Cop 2 as Paul Blart
Adam Sandler in The Cobbler and Pixels as Max Simkin and Sam Brenner
Channing Tatum in Jupiter Ascending as Caine Wise
Worst Actress
 
Katherine Heigl in Home Sweet Hell as Mona Champagne
Dakota Johnson in Fifty Shades of Grey as Anastasia „Ana“ Steele
Mila Kunis in Jupiter Ascending as Jupiter Jones
Jennifer Lopez in The Boy Next Door as Claire Peterson
Gwyneth Paltrow in Mortdecai as Johanna MortdecaiWorst Supporting Actor

Chevy Chase in Hot Tub Time Machine 2 and Vacation as Hot Tub Repairman and Clark Griswold
Josh Gad in Pixels and The Wedding Ringer as Ludlow Lamonsoff and Doug Harris
Kevin James in Pixels as President William Cooper
Jason Lee in Alvin and the Chipmunks: The Road Chip as David „Dave“ Seville
Eddie Redmayne in Jupiter Ascending as Balem Abrasax

Worst Supporting Actress
 
Kaley Cuoco in Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (voice only) and The Wedding Ringer as Eleanor and Gretchen Palmer
Rooney Mara in Pan as Tiger Lily
Michelle Monaghan in Pixels as Lieutenant Colonel Violet van Patten
Julianne Moore in Seventh Son as Mother Malkin
Amanda Seyfried in Love the Coopers and Pan as Ruby and MaryWorst Prequel, Remake, Rip-off or Sequel

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (20th Century Fox)
Fantastic Four (20th Century Fox)
Hot Tub Time Machine 2 (Paramount/MGM)
The Human Centipede 3 (Final Sequence) (IFC Films)
Paul Blart: Mall Cop 2 (Columbia)

Worst Screen Combo
All four „Fantastics“ (Miles Teller, Michael B. Jordan, Kate Mara, and Jamie Bell) in Fantastic Four
Johnny Depp and his glued-on mustache in Mortdecai
Jamie Dornan and Dakota Johnson in Fifty Shades of Grey
Kevin James and either his Segway or his glued-on mustache in Paul Blart: Mall Cop 2
Adam Sandler and any pair of shoes in The Cobbler
Worst Director
Andy Fickman for Paul Blart: Mall Cop 2
Tom Six for The Human Centipede 3 (Final Sequence)
Sam Taylor-Johnson for Fifty Shades of Grey
Josh Trank for Fantastic Four
The Wachowskis for Jupiter Ascending
Worst Screenplay
Fantastic Four (screenplay by Jeremy Slater, Simon Kinberg and Josh Trank, based on the Marvel Comics characters created by Stan Lee and Jack Kirby)
Fifty Shades of Grey (screenplay by Kelly Marcel, based on the novel by E. L. James)
Jupiter Ascending (written by The Wachowskis)
Paul Blart: Mall Cop 2 (written by Nick Bakay and Kevin James)
Pixels (screenplay by Tim Herlihy and Timothy Dowling, story by Tim Herlihy, based on the short film by Patrick Jean)
The Razzie Redeemer Award
Elizabeth Banks (From RAZZIE “winning” director for Movie 43 to directing the 2015 hit film Pitch Perfect 2)
M. Night Shyamalan (From Perennial RAZZIE nominee and “winner” to directing the 2015 horror hit The Visit)
Will Smith (For following up RAZZIE “wins” for After Earth to starring in Concussion)
Sylvester Stallone (From all-time RAZZIE champ to 2015 award contender for Creed)
P.S. Сиво, сиво, сиво!!!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*