Новините днес

2016 Jameson Empire Awards – Победителите

На лъскава церемония в Лондон бяха връчените филмовите награди на най-авторитетното филмово списание в света. Докато чакаме най-накрая някой дистрибутор да се светне, че не е нормално да ни оставя в пътищата неведоми, докато се опитваме да се снабдим с него по контрабандни канали от и до Англия, то в Обединеното кралство не спят и развиват страхотна печатна медия, превърнала се в еталон за седмото изкуство.

Дами и господа, победителите във всички категории са поставени тук, а Star Wars: The Force Awakens и Mad Max: Fury Road да вземат да почерпят:

BEST MALE NEWCOMER
Winner: John Boyega (Star Wars: The Force Awakens)
Abraham Attah (Beasts Of No Nation)
Thomas Mann (Me And Earl And The Dying Girl)
Jason Mitchell (Straight Outta Compton)
Jacob Tremblay (Room)

BEST FEMALE NEWCOMER
Winner: Daisy Ridley (Star Wars: The Force Awakens)
Olivia Cooke (Me And Earl And The Dying Girl)
Rebecca Ferguson (Mission: Impossible — Rogue Nation)
Maika Monroe (It Follows)
Bel Powley (The Diary Of A Teenage Girl)

BEST SCI-FI/FANTASY
Winner: Star Wars: The Force Awakens
The Hunger Games: Mockingjay — Part 2
Jurassic World
Mad Max: Fury Road
The Martian

BEST COMEDY presented by Absolute Radio
Winner: Spy
Ant-Man
Me And Earl And The Dying Girl
Trainwreck
Inside Out

BEST HORROR
Winner: The Hallow
Crimson Peak
Insidious: Chapter 3
It Follows
Krampus

BEST THRILLER presented by Corinthia Hotel London
Winner: Spectre
Bridge Of Spies
The Gift
Mission: Impossible — Rogue Nation
Sicario

BEST BRITISH FILM presented by The Hollywood Reporter
Winner: Spectre
45 Years
Legend
Macbeth
Suffragette

JAMESON BEST ACTOR
Winner: Matt Damon (The Martian)
Leonardo DiCaprio (The Revenant)
Michael Fassbender (Macbeth/Steve Jobs)
Tom Hardy (Legend/Mad Max: Fury Road)
Michael B. Jordan (Creed)

BEST ACTRESS
Winner: Alicia Vikander (The Danish Girl)
Emily Blunt (Sicario)
Brie Larson (Room)
Jennifer Lawrence (The Hunger Games: Mockingjay — Part 2)
Charlize Theron (Mad Max: Fury Road)

BEST DIRECTOR
Winner: J.J. Abrams (Star Wars: The Force Awakens)
Ryan Coogler (Creed)
Alejandro González Iñárritu (The Revenant)
George Miller (Mad Max: Fury Road)
Ridley Scott (The Martian)

BEST FILM presented by Sky Movies
Winner: The Revenant
The Hateful Eight
Mad Max: Fury Road
The Martian
Star Wars: The Force Awakens

BEST TV SERIES
Winner: This Is England ’90
Marvel’s Daredevil
Fargo
Game Of Thrones
Marvel’s Jessica Jones

BEST SCREENPLAY
Winner: The Big Short — Adam McKay, Charles Randolph
The Hateful Eight – Quentin Tarantino
Spotlight — Tom McCarthy, Josh Singer
Steve Jobs – Aaron Sorkin
Trainwreck — Amy Schumer

BEST ANIMATED FILM
Winner: Inside Out
Minions
Shaun The Sheep The Movie
Song Of The Sea
The Tale Of The Princess Kaguya

BEST DOCUMENTARY
Winner: Amy
Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief
He Named Me Malala
The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst
Making A Murderer

BEST SOUNDTRACK
Winner: Mad Max: Fury Road
The Hateful Eight
The Martian
Sicario
Straight Outta Compton

BEST COSTUME DESIGN
Winner: Mad Max: Fury Road
Carol
Cinderella
Crimson Peak
Star Wars: The Force Awakens

BEST MAKE-UP AND HAIRSTYLING
Winner: Mad Max: Fury Road
Crimson Peak
The Danish Girl
The Revenant
Star Wars: The Force Awakens

BEST VISUAL EFFECTS
Winner: Star Wars: The Force Awakens
Ant-Man
Jurassic World
Mad Max: Fury Road
The Revenant

BEST SHORT FILM presented by Jameson Irish Whiskey
Winner: World Of Tomorrow
Kung Fury
Lava
Sanjay’s Super Team
Stutterer

BEST PRODUCTION DESIGN
Winner: Mad Max: Fury Road
Crimson Peak
The Hunger Games: Mockingjay — Part 2
The Martian
Star Wars: The Force Awakens

BEST GAME
Winner: Batman: Arkham Knight
Bloodborne
Fallout 4
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
The Witcher 3: Wild Hunt

EMPIRE INSPIRATION
Paddy Considine

EMPIRE LEGEND
Alan Rickman

EMPIRE HERO
Stanley Tucci

Leave a comment

Your email address will not be published.


*