Новините днес

Пълен списък с наградените на „Берлинале 2017“

И тази година Берлинале отмина, оставяйки ни (поне) един тон филми за гледане. Не знаем кога ще успеем да се справим с постоянно увеличаващите ни се уочлисти, но все пак може да опитаме и да хвърлим поглед поне върху десетина филма.

Тези, които ще гледаме, са част от наградените със „Златна мечка“ филми. Може да откриете пълния лист (на английски език) тук и да изберете също своите заглавия, които да запълнят скучното ви ежедневие:

Golden Bear for Best Film
On Body and Soul
Hungary
Dir: Ildikó Enyedi

Silver Bear Grand Jury Prize
Felicite
France/Belgium/Senegal/Germany/Lebanon
Dir: Alain Gomis

Silver Bear Alfred Bauer Prize
Pokot (Spoor)
Dir: Agnieszka Holland

Silver Bear for Best Director
Aki Kaurismaki
The Other Side of Hope

Silver Bear for Best Actress
Kim Min-hee
On The Beach At Night Alone
South Korea
Dir: Hong Sang-soo

Silver Bear for Best Actor
Georg Friedrich
Helle Nachte (Bright Nights)
Dir: Thomas Arsian

Silver Bear Best Screenplay
Una Mujer Fantastica (A Fantastic Woman)
Chile-U.S.-Spain
Dirs: Sebastian Lelio, Writer: Gonzalo Maza

Silver Bear for Outstanding Artistic Contribution
Dana Bunescu
Romania/Germany/France
Ana, Mon Amour

Glashutte Original Documentary
Ghost Hunting
France/Palestine/Switzerland/Qatar
Dir: Raed Andoni

Best First Feature
Spain
Summer of 1993
Dir: Carla Simon

Golden Bear Best Short Film
Cidade Pequena
Dir: Diogo Costa Amarante

Silver Bear Jury Prize Short Film
Ensueno En La Pradera
Dir: Esteban Arrangioz

Audi Short Film Award
Street of Death
Lebanon/Germany
Dir: Karam Ghossein

PANORAMA AUDIENCE AWARDS

Fiction Film
Insyriated
Belgium/France/Lebanon
Dir: Philippe Van Leeuw

2nd Place
Karera ga Honki de Amu toki wa (Close-Knit)
Japan
Dir: Naoko Ogigami

3rd Place
1945
Hungary
Dir: Ferenc Török

PANORAMA DOKUMENTE

Best Documentary
I Am Not Your Negro
France/U.S./Belgium/Switzerland
Dirs: Raoul Peck

2nd Place
Chavela
U.S.
Dirs: Catherine Gund, Daresha Kyi

3rd Place
Istiyad Ashbah (Ghost Hunting)
France/Palestine/Switzerland/Qatar
Dir: Raed Andoni

EUROPA CINEMAS BERLINALE LABEL
Insyriated
Belgium/France/Lebanon
Dir: Philippe Van Leeuw

GENERATION KPLUS

Crystal Bear Best Film
Piata Iod’ (Little Harbour)
Slovak Republic/Czech Republic
Dir: Iveta Grofova

Special Mention
Amelie Rennt (Mountain Miracle – An Unexpected Friendship)
Germany/Italy
Dir: Tobias Wiemann

Crystal Bear Best Short Film
Promise
U.S.
Dir: Xie Tian

Special Mention Short Film
Hedgehog’s Home
Canada/Croatia
Dir: Eva Cvijanovic

Grand Prix for Best Film
Becoming Who I Was
Korea
Dir: Chang-Yong Moon, Jin Jeon

Special Mention
Estiu (Summer 1993)
Spain
Dir: Carla Simon

Special Prize for Best Short Film
Aaba (Grandfather)
India
Dir: Amar Kaushik

Special Mention
Sabaku
The Netherlands
Dir: Marlies van der Wel

GENERATION 14PLUS

Crystal Bear Best Film
Butterfly Kisses
UK
Dir: Rafael Kapelinski

Special Mention
Ceux qui font les revolutions a moitie n’ont fait que se creuser un tombeau (Those Who Make Revolution Halfway Only Dig Their Own Graves)
Canada
Dir: Mathieu Denis, Simon Lavoie

Crystal Bear Best Short Film
Wolfe
Australia
Dir: Claire Randall

Special Mention Short Film
SNIP
Canada
Dir: Terril Calder

Grand Prix for Best Film
Shkola nomer 3 (School Number 3)
Ukraine/Germany
Dir: Yelizaveta Smith, Georg Genoux

Special Mention
Ben Naio (The Foolish Bird)
China
Dir: Huang Ji, Ryuji Otsuka

Special Prize for Best Short Film
The Jungle Knows You Better Than You Do
Belgium/Colombia
Dir: Juanita Onzaga

Special Mention
U Plavetnilo (Into the Blue)
Croatia/Slovenia/Sweden
Dirs: Antoneta Alamat Kusijanovic

Leave a comment

Your email address will not be published.


*