Новините днес

Пълен списък с победителите от наградите „Оскар“ 2017

Буквално преди минути приключи церемонията по връчването на 89-ите награди „Оскар“. Шоуто, водено от Джими Кимъл и проведено в „Долби Тиътър“ в Ел Ей е най-мащабното киносъбитие и ние искрено съжаляваме, че не сме там, за да се докоснем до звездите.

Вече сме доста изморени от цяла нощ стоене пред телевизора и напрежение, затова ви даваме списъка с победителите и отиваме малко да поспим, защото след това ще трябва да поработим и да напишем и няколко новини, които да повдигнат киноманското ви настроение.

По никакъв начин не одобряваме поведението на Уорън Бийти и неговата грандиозна грешка, която ще остане най-големия гаф в историята на тези награди. Нашият фаворит бе и си остава „La La Land“.

Ето какво се случи и кой грабна статуетките:

Най-добър филм
Arrival
Fences
Hacksaw Ridge
Hell or High Water
Hidden Figures
La La Land
Lion
Manchester by the Sea
Moonlight

Най-добра мъжка роля
Casey Affleck, Manchester by the Sea
Andrew Garfield, Hacksaw Ridge
Ryan Gosling, La La Land
Viggo Mortensen, Captain Fantastic
Denzel Washington, Fences

Най-добра женска роля
Isabelle Huppert, Elle
Ruth Negga, Loving
Natalie Portman, Jackie
Emma Stone, La La Land
Meryl Streep, Florence Foster Jenkins

Най-добра поддържаща мъжка роля
Mahershala Ali, Moonlight
Jeff Bridges, Hell or High Water
Lucas Hedges, Manchester by the Sea
Dev Patel, Lion
Michael Shannon, Nocturnal Animals

Най-добра поддържаща женска роля
Viola Davis, Fences
Naomie Harris, Moonlight
Nicole Kidman, Lion
Octavia Spencer, Hidden Figures
Michelle Williams, Manchester by the Sea

Най-добър режисьор
Denis Villeneuve, Arrival
Mel Gibson, Hacksaw Ridge
Damien Chazelle, La La Land
Kenneth Lonergan, Manchester by the Sea
Barry Jenkins, Moonlight

Най-добър адаптиран сценарий
Eric Heisserer, Arrival
August Wilson, Fences
Allison Schroeder and Theodore Melfi, Hidden Figures
Luke Davies, Lion
Barry Jenkins and Tarell Alvin McRaney, Moonlight

Най-добър оригинален сценарий
Taylor Sheridan, Hell or High Water
Damien Chazelle, La La Land
Yorgos Lanthimos and Efthymis Filippou, The Lobster
Kenneth Lonergan, Manchester by the Sea
Mike Mills, 20th Century Women

Най-добър монтаж
Arrival
Hacksaw Ridge
Hell or High Water
La La Land
Moonlight

Най-добра кинематография
Arrival
La La Land
Lion
Moonlight
Silence

Най-добри декори
Arrival
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Hail, Caeasar!
La La Land
Passengers

Най-добри костюми
Allied
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Florence Floster Jenkins
Jackie
La La Land

Най-добър грим и прически
A Man Called Ove
Star Trek Beyond
Suicide Squad

Най-добра музика
Jackie
La La Land
Lion
Moonlight
Passengers

Най-добра песен
“Audition,” La La Land
“Can’t Stop the Feeling,” Trolls
“City of Stars,” La La Land
“The Empty Chair,” Jim: The James Foley Story
“How Far I’ll Go,” Moana

Най-добри визуални ефекти
Deepwater Horizon
Doctor Strange
The Jungle Book
Kubo and the Two Strings
Rogue One: A Star Wars Story

Най-добър звуков монтаж
Arrival
Deepwater Horizon
Hacksaw Ridge
La La Land
Sully

Най-добър звук
Arrival
Hacksaw Ridge
La La Land
Rogue One: A Star Wars Story
13 Hours

Най-добър чуждоезичен филм
Land of Mine
A Man Called Ove
The Salesman
Tanna
Toni Erdmann

Най-добър пълнометражен документален филм
Fire at Sea
I Am Not Your Negro
Life, Animated
O.J.: Made in America
13th

Най-добър късометражен документален филм
Extremis
4.1 Miles
Joe’s Violin
Watani: My Homeland
The White Helmets

Най-добър анимационен филм
Kubo and the Two Strings
Moana
My Life as a Zucchini
The Red Turtle
Zootopia

Най-добър късометражен анимационен филм
Blind Vaysha
Borrowed Time
Pear Cider and Cigarettes
Pearl
Piper

Най-добър късометражен игрален филм
Ennemis Interieurs
La Femme et le TGV
Silent Nights
Sing
Timecode

Leave a comment

Your email address will not be published.


*