Новините днес

„La La Land“ отнесе шест награди BAFTA

Остават две седмици до Оскарите и докато чакаме да видим какво ще се случи там, то успяхме да загреем с наградите на Британската Академия за филмово и телевизионно изкуство, познати още като БАФТА.

И този път безапелационен лидер е „La La Land“ на Деймиън Шазел. Прекрасния филм, в който гледаме Райън Гослин и Ема Стоун, отнесе общо шест награди, в това число за най-добър филм, най-добър режисьор и най-добра актриса.

Интересна и особено любопитна е наградата на Кейси Афлек за на-добра мъжка роля в „Manchester By The Sea“, отмъквайки я под носа на големия фаворит Дензъл Уошингтън. Ще видим какво ще се случи на Оскарите, но очакваме изненади. Дев Пател взе награда за най-добра поддържаща мъжка роля за „Лъв: Стъпки към дома“, а наградата за най-добра женска поддържщата отнесе Вайола Дейвис за „Fences“.

Предлагаме ви пълен списък с победителите (на английски език) във всички категории:

BEST FILM
Winner: LA LA LAND
ARRIVAL
I, DANIEL BLAKE
MANCHESTER BY THE SEA
MOONLIGHT

OUTSTANDING BRITISH FILM
Winner: I, DANIEL BLAKE Ken Loach, Rebecca O’Brien, Paul Laverty
AMERICAN HONEY Andrea Arnold, Lars Knudsen, Pouya Shahbazian, Jay Van Hoy
DENIAL Mick Jackson, Gary Foster, Russ Krasnoff, David Hare
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM David Yates, J.K. Rowling, David Heyman, Steve Kloves, Lionel Wigram
NOTES ON BLINDNESS Peter Middleton, James Spinney, Mike Brett, Jo-Jo Ellison, Steve Jamison
UNDER THE SHADOW Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh

OUTSTANDING DEBUT BY A BRITISH WRITER, DIRECTOR OR PRODUCER
Winner: Under the Shadow: BABAK ANVARI (Writer/Director), EMILY LEO, OLIVER ROSKILL, LUCAN TOH (Producers)
The Girl With All the Gifts: MIKE CAREY (Writer), CAMILLE GATIN (Producer)
The Hard Stop: GEORGE AMPONSAH (Writer/Director/Producer), DIONNE WALKER (Writer/Producer)
Notes on Blindness: PETER MIDDLETON (Writer/Director/Producer), JAMES SPINNEY (Writer/Director), JO-JO ELLISON (Producer)
The Pass: JOHN DONNELLY (Writer), BEN A. WILLIAMS (Director)

FILM NOT IN THE ENGLISH LANGUAGE
Winner: SON OF SAUL László Nemes, Gábor Sipos
DHEEPAN Jacques Audiard, Pascal Caucheteux
JULIETA Pedro Almodóvar
MUSTANG Deniz Gamze Ergüven, Charles Gillibert
TONI ERDMANN Maren Ade, Janine Jackowski

DOCUMENTARY
Winner: 13th Ava DuVernay
THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK- THE TOURING YEARS Ron Howard
THE EAGLE HUNTRESS Otto Bell, Stacey Reiss
NOTES ON BLINDNESS Peter Middleton, James Spinney
WEINER Josh Kriegman, Elyse Steinberg

ANIMATED FILM
Winner: KUBO AND THE TWO STRINGS Travis Knight
FINDING DORY Andrew Stanton
MOANA Ron Clements, John Musker
ZOOTROPOLIS Byron Howard, Rich Moore

DIRECTOR
Winner: LA LA LAND Damien Chazelle
ARRIVAL Denis Villeneuve
I, DANIEL BLAKE Ken Loach
MANCHESTER BY THE SEA Kenneth Lonergan
NOCTURNAL ANIMALS Tom Ford

ORIGINAL SCREENPLAY
Winner: MANCHESTER BY THE SEA Kenneth Lonergan
HELL OR HIGH WATER Taylor Sheridan
I, DANIEL BLAKE Paul Laverty
LA LA LAND Damien Chazelle
MOONLIGHT Barry Jenkins

ADAPTED SCREENPLAY
Winner: LION Luke Davies
ARRIVAL Eric Heisserer
HACKSAW RIDGE Robert Schenkkan, Andrew Knight
HIDDEN FIGURES Theodore Melfi, Allison Schroeder
NOCTURNAL ANIMALS Tom Ford

LEADING ACTOR
Winner: CASEY AFFLECK Manchester by the Sea
ANDREW GARFIELD Hacksaw Ridge
JAKE GYLLENHAAL Nocturnal Animals
RYAN GOSLING La La Land
VIGGO MORTENSEN Captain Fantastic

LEADING ACTRESS
Winner: EMMA STONE La La Land
AMY ADAMS Arrival
EMILY BLUNT The Girl on the Train
MERYL STREEP Florence Foster Jenkins
NATALIE PORTMAN Jackie

SUPPORTING ACTOR
Winner: DEV PATEL Lion
AARON TAYLOR-JOHNSON Nocturnal Animals
HUGH GRANT Florence Foster Jenkins
JEFF BRIDGES Hell or High Water
MAHERSHALA ALI Moonlight

SUPPORTING ACTRESS
Winner: VIOLA DAVIS Fences
HAYLEY SQUIRES I, Daniel Blake
MICHELLE WILLIAMS Manchester by the Sea
NAOMIE HARRIS Moonlight
NICOLE KIDMAN Lion

ORIGINAL MUSIC
Winner: LA LA LAND Justin Hurwitz
ARRIVAL Jóhann Jóhannsson
JACKIE Mica Levi
LION Dustin O’Halloran, Hauschka
NOCTURNAL ANIMALS Abel Korzeniowski

CINEMATOGRAPHY
Winner: LA LA LAND Linus Sandgren
ARRIVAL Bradford Young
HELL OR HIGH WATER Giles Nuttgens
LION Greig Fraser
NOCTURNAL ANIMALS Seamus McGarvey

EDITING
Winner: HACKSAW RIDGE John Gilbert
ARRIVAL Joe Walker
LA LA LAND Tom Cross
MANCHESTER BY THE SEA Jennifer Lame
NOCTURNAL ANIMALS Joan Sobel

PRODUCTION DESIGN
Winner: FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Stuart Craig, Anna Pinnock
DOCTOR STRANGE John Bush, Charles Wood
HAIL, CAESAR! Jess Gonchor, Nancy Haigh
LA LA LAND Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco
NOCTURNAL ANIMALS Shane Valentino, Meg Everist

COSTUME DESIGN
Winner: JACKIE Madeline Fontaine
ALLIED Joanna Johnston
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Colleen Atwood
FLORENCE FOSTER JENKINS Consolata Boyle
LA LA LAND Mary Zophres

MAKE UP & HAIR
Winner: FLORENCE FOSTER JENKINS J. Roy Helland, Daniel Phillips
DOCTOR STRANGE Jeremy Woodhead
HACKSAW RIDGE Shane Thomas
NOCTURNAL ANIMALS Donald Mowat, Yolanda Toussieng
ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Nominees tbc

SOUND
Winner: ARRIVAL Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl, Sylvain Bellemare
DEEPWATER HORIZON Mike Prestwood Smith, Dror Mohar, Wylie Stateman, David Wyman
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp
HACKSAW RIDGE Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O’Connell, Andy Wright
LA LA LAND Mildred Iatrou Morgan, Ai-Ling Lee, Steve A. Morrow, Andy Nelson

SPECIAL VISUAL EFFECTS
Winner: THE JUNGLE BOOK Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez
ARRIVAL Louis Morin
DOCTOR STRANGE Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins
ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Neil Corbould, Hal Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner

BRITISH SHORT ANIMATION
Winner: A LOVE STORY Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King
THE ALAN DIMENSION Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh
TOUGH Jennifer Zheng

BRITISH SHORT FILM
Winner: HOME Shpat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Mulloy, Scott O’Donnell
CONSUMED Richard John Seymour
MOUTH OF HELL Bart Gavigan, Samir Mehanovic, Ailie Smith, Michael Wilson
THE PARTY Farah Abushwesha, Emmet Fleming, Andrea Harkin, Conor MacNeill
STANDBY Charlotte Regan, Jack Hannon

EE RISING STAR AWARD (voted for by the public)
Winner: TOM HOLLAND
ANYA TAYLOR-JOY
LAIA COSTA
LUCAS HEDGES
RUTH NEGGA

Leave a comment

Your email address will not be published.


*